web analytics
Hizmet Saatleri
Pzts-Cuma
08:30 - 18:30
Cumartesi:
09:00 - 13:00

Telefon: 0850 318 43 53
Eposta: info@yuvamkonteyner.com.tr
Adres: Balçık Mah, Organize Cad, No: 24, Gebze, Kocaeli

Konteyner Çeşitleri

Konteyner sektörünün her türlü ölçüye saygı duyan bir sektörün, üretim kalitesi ile de bunu net bir şekilde gösterdiğini biliyoruz. Konteynerler esnek ölçülere sahip modüler yapılardır. İstediğiniz ebatlara göre şekil alabilirler. İhtiyaçlarınızı belirlemeniz istediğiniz konteyner ölçüsünüde belirler. Normalinde 3 metre olan standart, daha düşük bir seviyede kullanılarak fazlalık alanların gereksizliği ortadan kalkabilir. Kullanım amacı ve değişik alternatiflerin, bu konuda çok büyük önem taşıdığını unutmamak gerek. Hangi amaçla kullanılırsa kullansın konteyner, kendine has ölçü birimi ile birlikte dikkat çeken bir uygulama haline geldi. Teknolojiyi en üst seviyede tutan tasarımlarıyla da bunu destekleyen muazzam bir sektörün, ölçü ve ebatlar konusunda da oldukça geniş bir yelpazesi var.

Konteynerlerin esnek ebatları ve geniş kullanım alanı ile ofis, ev, yatakhane, yemekhane, şantiye, bekçi kulübesi gibi barınma alanlarında ön plana çıkmaktadırlar. Ofislerde şık tasarımları içinde barındıran tasarımlar yapılabilmektedir. Dış ve iç kaplamaları ile betonarme bir binadan daha dikkat çekici hale gelirler. İşinize ve markanıza daha fazla değer katabilirler. Bekçi kulübelerinde ise taşınabilir olmaları sebebiyle istediğiniz noktalarda kullanmanıza imkan tanır.

Konteyner Ebatları Nelerdir?

Konteynerler çeşitleri yükseklikte genellikle 2,4m yani 240 cm yükseklikte standarta sahiptirler. Fakat bu ebatlardada sınırlı kalmazsınız. Dilerseniz 3m yükseklik ile standart bir bina tavan yüksekliğindede imal edilebilirler.

Genişlik ve uzunluk olarak asıl esnek ebatlarını burada gösterirler. 1m genişlik ve uzunluktan başlayarak 4m genişlik ve 12m uzunluğa tek parça halinede sahip olurlar. Tabi bu genişlik ve uzunlukta konteynerlerin sınırlarını belirlemez. Birleştirme teknolojisi ile konteynerler onlarca metre uzunluk ve genişliğe kadar büyüyebilirler. Örneğin 4m genişlik ve 12m uzunlukta bir konteynerden 10 adet birleşimli konteyneri bir araya getirdiğinizde size 40m genişliğe kadar uzama imkanı verir. Böylece tek parça halinde 48 m2 olan bir konteyner birleşimler sonucu 480 m2 büyüklükte modüler bir yapıya dönüşmektedir.

Başlıca Konteyner Çeşitleri Nelerdir?

Konteyner çeşitleri ebatları itibariyle en çok tercih edilen çeşitleri aşağıdaki gibidir.

  • 3x3m : Kabin konteynerleri
  • 3x4m : Kabin ve bekçi kulübesi konteynerleri
  • 3x5m : Ofis konteynerleri
  • 2,4x6m : Ofis ve Ev konteynerleri
  • 2,4x7m : Ofis ve Ev konteynerleri
  • 3x6m : Ofis ve Ev konteynerleri
  • 3x7m : Ofis ve Ev konteynerleri
  • 3x8m : Ofis, Ev ve showroom konteynerleri

Kısaca en çok tercih edilen konteyner ebatları bu şekilde olmasına karşın yinede ebatlarında sınırlama olmadığını belirtmekte fayda var.

Konteynerlerin en büyük avantajları ise komplike yapılar olarak imal edilmeleridir. Yani içerisinde tüm elektrik ve aydınlatma tesisatını barındırmaktadır. Eğer içerisinde banyo, wc, mutfak gibi alanlar var ise bunlarında tüm temiz su ve pis su tesisatlarıda üzerlerinde döşenmiş halde bulunurlar. Ayrıca doğalgaz peteğine ihtiyaç duyulduğunda da kalorifer, petek ile tesisatlarıda döşenmiş halde olurlar. Böylece konteynerinizi istediğiniz noktaya yerleştirdiğinizde dış tesisat bağlantıları ve elektrik bağlantılarını bağladığınız anda kullanıma hazırdırlar.

Konteyner fiyat teklifi almak için info@konteynercim.com eposta adresimizi mail atabilirsiniz yada alo sipariş hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Product Enquiry