web analytics
Hizmet Saatleri
Pzts-Cuma
08:30 - 18:30
Cumartesi:
09:00 - 13:00

Telefon: 0850 318 43 53
Eposta: info@yuvamkonteyner.com.tr
Adres: Balçık Mah, Organize Cad, No: 24, Gebze, Kocaeli

Konteyner, kullanılmış deniz konteynerlerinin yeniden tasarlanması ile oluşturulan mobil ve modüler bir konut türüdür. Bu evler, birçok avantajı nedeniyle son yıllarda oldukça popüler bir hâle gelmiştir. Çevre dostu olmaları ve geri dönüştürülebilen malzemeler kullanılarak inşa edilmeleri nedeniyle sürdürülebilir bir konut seçeneği olarak görülebilmektedir. Ayrıca, hızlı ve kolay kurulumları nedeniyle de acil konut ihtiyacı olan bölgelerde kullanılabilmektedir. Bu evlerin tasarımı oldukça esnek ve özelleştirilebilir. Konteynerlerin birleştirilmesiyle oluşturulan yapılarda, farklı boyutlarda ve şekillerde konteyner kullanılabilmektedir. Bunların üzerinde de çeşitli düzenlemeler yapılabilmektedir. Ayrıca, iç dekorasyon seçenekleri de geniş bir yelpazede sunulabilmektedir. Konteyner evler, düşük maliyetleri nedeniyle de tercih edilebilir. Bir ev inşa etmek için gerekli olan malzeme, işçilik ve diğer maliyetlerin çoğu; kullanılmış konteynerin satın alınması sayesinde daha düşük bir seviyeye inebilmektedir. Bu kapsamda sürdürülebilirlik, esneklik, özelleştirme ve düşük maliyet gibi avantajları nedeniyle günümüzde oldukça fazla kullanılan bir konut seçeneğidir. Firmamızda isteğinize uygun her türlü konteyneri rahatlıkla bulabilirsiniz!

Konteyner Ev Fiyatları

Konteyner evler, özellikle depremden büyük hasar almış olan kişilerin barınabilmesi ve hayatlarını düzgün bir şekilde devam ettirebilmeleri için son 3 ay içerisinde oldukça fazla kullanılır duruma gelmiştir. Geri dönüştürülebilir malzemelerden üretildiği için Türkiye’deki geleneksel evlere göre fiyat açısından çok daha uygundur. Elbette fiyatlar; konteynerin boyutu, durumu ve kullanım amaçlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Örnek verecek olursak küçük boyutlu bir konteyner evi satın almak, daha büyük bir konteyner evi satın almaya göre çok daha uygun maliyetlere sahiptir. Ayrıca, kullanılmış konteyner satın almak da fiyat konusunda düşüşlere neden olmaktadır. Bu doğrultuda konteyner alınırken yaşının ve durumunun da önemi oldukça fazladır. Bunların yanında konteyner fiyatları; kurulum, taşıma ve diğer maliyetleri de içerebilmektedir. Satın alırken bütün maliyetlerin dikkatli bir şekilde hesaplanması gerekmektedir. Konteyner ev fiyatları, ülkelere ve bölgelere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bir noktada arz ve talep dengesine bağlı olarak da fiyatlarda farklılıklar oluşabilmektedir. Firmamızdan satın almak istediğiniz konteyner evler hakkında daha detaylı fiyat bilgisi almak için “0545 929 02 20” numaralı WhatsApp mesaj hattımızdan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Konteyner Ölçüleri

Konteynerler, özellikle ticari ve endüstriyel sektörlerde kullanılan geniş bir nakliye ürünüdür. Ancak, konteynerlerin farklı boyutları ve tipleri bulunmaktadır. En yaygın olarak kullanılan konteyner ölçüleri 20 fit ve 40 fit uzunluğundadır. 20 fit konteynerler, yaklaşık 6 metre uzunluğunda ve 2,4 metre genişliğindedir. 40 fit konteynerler ise yaklaşık olarak 12 metre uzunluğunda ve 2,4 metre genişliğindedir. Ayrıca, konteyner yüksekliği değişebiliyor olsa da genellikle 2,6 metre olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte, konteynerlerin boyutları, kullanım amaçlarına ve endüstriye bağlı olarak değişebilir. Örnek vermek gerekirse 10 fit, 30 fit ve 45 fit gibi daha az yaygın olan konteyner boyutları da bulunmaktadır. Yüksek tüp konteynerleri, düşük küp konteynerleri e yarım yüksek küp konteynerleri gibi farklı tipleri de bulunmaktadır. Konteyner ölçüleri, nakliye endüstrisi açısından oldukça önemlidir. Deniz yolu taşımacılığı, büyük boyutların konteynerlerin taşınabilmesi için önemliyken hava yolu taşımacılığı daha küçük ve hafif konteynerleri taşıyabilmek için uygundur. Bu taşıma kapasiteleri doğrultusunda da birçok farklı sektörde kullanımı sık sık görülmektedir. Örneğin inşaat sektöründe konteynerler, modüler evler, depolama birimleri, ofisler ve diğer yapılar için kullanılabilmektedir.

Konteyner Ev Modelleri

Konteyner evler, son yıllarda ülkemizde sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Bunun sebebi ise hem sürdürülebilir ve geri dönüştürülebilir yapıya sahip olması hem de uygun maliyetli oluşundan kaynaklanmaktadır. Bunun yanında ülkemizde 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan üzücü depremden sonra evleri yıkılan birçok vatandaşımıza da fazlasıyla yardımcı olmak için kullanılmaya başlanmıştır. Bu doğrultuda üretimi yapılan ve oldukça uygun fiyatlara sitemizde satışları yapılan konteyner ev modelleri arasından bazıları şunlardır:

 • 3×7 m Sandviç Panel İki Odalı, Ortadan Kapılı, WC, Duş, Mutfaklı Konteyner
 • 260×420 cm Kompozit Kaplamalı Güvenlik Konteyneri
 • 3×6 m Tehlikeli Atık, Evsel Atık, Tıbbi Atık Depolama Konteyneri
 • 3×7 m, İki Katlı 84 Metrekare Birleşim 4 Odalı, Çatılı, Yazlık Konteyner
 • 3×8 m, Çelik Kapılı, OVC Antresit Pencereli, Laminat Parkeli Ofis Konteyneri
 • 3×12 m, Açılır Panjurlu Büfe Kafe Restoran Konteyner, Kompozit Kaplamalı Seyyar Restoran

Konteyner ev modelleri birçok farklı ihtiyaç için kullanılabilmektedir. Bu sebepten ötürü de dilediğiniz konteyner modelini sitemizin arama kısmından bulabilir ve daha sonrasında “0545 929 02 20” numarası üzerinden WhatsApp yoluyla bizimle iletişim kurarak ürünlerin fiyatları hakkında detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

İkinci El Konteyner

İkinci el konteyner, daha önce kullanılmış olan ve genellikle de deniz taşımacılığı konusunda tasarlanan, metal yapılı nakliye konteynerler olarak bilinmektedir. Bu konteynerler, ticari amaçlar için yurt içi ve yurt dışında sevkiyat yapmak için kullanılmaktadır. Konteynerlerin yeniden kullanımı, çevreye duyarlılık ve ekonomik faydaları nedeniyle giderek popüler bir duruma gelmiştir. Genellikle çelik alaşımlarından yapılan bu konteynerler yapıları sebebiyle oldukça dayanıklıdır. Olumsuz hava koşullarında bile kolaylıkla kullanılabilen konteynerler, yapı sektörü içerisinde birçok amaç için kullanılabilmektedir. Standart boyutlara sahip olan bu konteynerleri en yaygın olarak kullanılan boyutları ise 20 fit ve 40 fit olanlarıdır. Ancak yükseklikleri üretimine ve kullanım alanına göre de değişiklik göstermektedir. Özellikle ofisler, depolar, barlar, restoranlar, dükkânlar, evler ve daha birçok farklı alanda kullanılabilmektedir. Maliyet açısından da uyguna gelen ikinci el konteyner, para tasarrufunun yanı sıra zamandan da tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Özellikle deniz yolu taşımacılığı konusunda sıklıkla kullanıldığı için de üretiminin yanı sıra nakliye işlemleri de düşük maliyetlerle yapılabilmektedir. Bu konteynerler zaman içerisinde kullanılıp daha sonrasında ikinci el durumuna düştükleri için genellikle pas, kir ya da ufak çizikler gibi ufak hasarlara sahiplerdir. Ancak bu hasarlara rağmen konteynerlerin yapısal bütünlükleri bozulmadığı için kolaylıkla kullanılabilir bir yapıya sahip oldukları görülmektedir.

Prefabrik Konteyner

Prefabrik konteyner, önceden üretilen ve modüler bir yapıya sahip olan yapılardır. Çelik ya da alüminyumdan yapılan bu konteyner çeşitleri özellikle geçici konut ihtiyacını karşılayabilmek adında sıklıkla kullanılmaktadır. Hızlı ve kolay bir kuruluma sahip olduğu için de oldukça avantajlı bir yapıya sahiptir. Depremden hasar gören depremzedelerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılmasını yanı sıra sahada inşaat yapmanın gerektirdiği zaman ve iş gücü maliyetlerini de oldukça azaltmaktadır. Çeşitli boyutlarda ve istenilen şekillerde üretimi sağlandığı için de kullanım alanları farklılık göstermektedir. Esnek tasarım seçeneklerine sahip olduğu için müşterilerimizin istekleri doğrultusunda özelleştirilen prefabrik konteyner tasarımları da yapılabilmektedir. İç mekan düzenlemeleri, ısıtma ve soğutma sistemleri, aydınlatma, elektrik tesisatı ve su tesisatı gibi özellikler müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda ayarlanabilmektedir. En önemli özellikleri taşınabilir ürünler olmaları olan bu konteynerler, modüler tasarımları sayesinde de kullanım açısından oldukça rahatlardır. Bunun yanında modüler tasarımlara sahip olmalarının getirmiş olduğu bir diğer önemli avantaj ise bu konteynerlerin birleştirilmesi yoluyla çok daha büyük ve kullanışlı yapıların yapılabilmesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hızlı, kolay ve uygun maliyetleriyle bu konteyner çeşitlerini ve modellerini sitemizde kolaylıkla bulabilirsiniz!

Konteyner Kullanım Alanları

Konteynerler, geçmişte yalnızca gemi taşımacılığı ya da depolama gibi işlemler için kullanılan metal kutular için biliniyordu. Ancak bugün, konteynerler, birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Gelişen teknolojinin yanı sıra üretim çeşitliliğinin de bu durum üzerinde büyük bir etkisi bulunmaktadır. Günümüzde çeşitliliği artan konteynerlerin kullanım alanlarına bakacak olursak:

 • İnşaat Sektörü
 • Barınma İhtiyacı
 • Ticari Amaçlar
 • Denizcilik
 • Sanayi Sektörü
 • Eğitim
 • Tarım

Şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Bu bahsi geçen alanların tamamında kolaylıkla kullanılabilen konteyner çeşitleri, son zamanlarda özellikle konteyner ev ve konteyner ofis olarak kullanımları oldukça artmıştır. Bu durumun en önemli nedeni ise ülkemizde yaşanan ve birçok ili etkileyen büyük Kahramanmaraş depreminden kaynaklı olarak yapıların ciddi anlamda zarar görmesi ve orada yaşayan depremzedelerin barınma ihtiyacını gidermeleri olarak dikkat çekmektedir. Bu kapsam doğrultusunda firma olarak bizler de ürettiğimiz konteynerleri deprem bölgesine uygun bir biçimde üretimlerini gerçekleştiriyoruz. Sizler kullanım alanlarına göre istediğiniz konteyner hakkında daha fazla ve detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız “0545 929 02 20” numarası üzerinden bizlerle iletişime geçebilir ve satın alacağınız konteyneri istediğiniz kullanım alanında kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Konteyner Karavan Nedir?

Konteyner karavan, esas olarak konteynerlerden oluşan bir tür mobil konut olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu karavanlar, özellikle seyahat etmek isteyenler ya da farklı yerlerde kısa süreli konaklamalar yapmak isteyenler için oldukça popüler bir seçenektir. Genellikle bir ya da iki konteynerden oluşan yapıya sahip olan bu ürüneler, konforlu bir yaşam alanı sunabilmek açısından özel olarak modifiye işlemlerinden geçmektedirler. Örnek verecek olursak; yatak odası, oturma odası, mutfak, tuvalet ve duş alanı gibi oldukça temel özelliklere sahip olurlar. Elbette yalnızca konut amaçlı kullanılmayan bu yapılar aynı zamanda ticari amaçlar içinde kullanılabilmektedir. Seyyar restoranlar ve seyyar kafeler bu duruma örnek olarak gösterilebilmektedir. Haraketli bir yapıya sahip olmaları ve herhangi bir yerde kolayca kurulabilmeleri sebebiyle oldukça önemli avantajlara sahiplerdir. Ayrıca birçok model; güneş enerjisi panelleri ya da rüzgâr türbinleri gibi yenilenebilir ve doğaya zararlı olmayan kaynaklar sayesinde donatılabilmektedir. Bu sebepten ötürü de enerji verimliliği açısından büyük bir bir öneme sahiptir. Farklı yaşam tarzı isteyen ve bu kısa süreli konaklama yapacak olanların mutlaka satın alması gereken bir karavan çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Konteyner Ev Fiyatları

Özellikle son yıllarda oldukça popüler bir duruma gelmiş olan konteyner evler, insanlar için oldukça önemli bir konut alternatifi oluşturmaktadır. Birçok farkı değişkene göre fiyat farklılığı oluşabilen konteyner ev fiyatları, artan maliyetler sebebiyle bazı durumlarda karşılanamayacak bir duruma gelmiştir. Yalnızca satılık konteyner değil aynı zamanda ikinci el konteyner fiyatları konusunda da bu durum aynıdır. Firmamız sizler için anahtar teslim konteyner tasarımları oluşturmaktadır. Ortalama fiyat konusunda oldukça geniş bir skalaya sahip olan konteynerler sayesinde çok daha güvenilir bir şekilde hayatınızı sürdürebilirsiniz. Konteyner ev fiyatları hakkında bilgi almak, fiyat öğrenmek ve merak ettiğiniz her şeyi “0545 929 02 20” numaralı WhatsApp hattımızdan müşteri temsilcilerimize ulaştırabilirsiniz. Konteyner evler dünya genelinde düşük maliyetler sebebiyle oldukça trend haline gelmiş durumdadır. ABD’de istediğiniz şekilde bir konteyner alabilmek için yaklaşık olarak 5.000 – 10.000 arasında değişkenlik göstermektedir.

Konteynerin Avantajları Nelerdir?

Genellikle deniz, kara ve hava taşımacılığında kullanılan konteynerler, taşınacak malzemelerin boyutlarına uygun olarak ölçüleri değişebilmektedir. Konteynerlerin ve konteyner ev kavramının avantajlarına bakacak olursak:

 • Çelik, alüminyum ya da diğer malzemelerden yapılmış olup dayanıklılık konusunda oldukça sağlamlardır.
 • Malzemelerin taşınması esnasında daha az yer kaplayarak verimliliği artırmaktadır. Aynı zamanda yüksek hızlı trenler ve deniz taşımacılığı gibi modern taşımacılık yöntemlerinde de uygulanabilmiştir.
 • Taşınması gereken malzemelerin depolanması için oldukça önemli bir yapıya sahiptir.
 • Nakliye işlemlerinin yanı sıra üretim konusunda da oldukça uygun fiyatları bulunmaktadır.
 • Geçici ya da kalıcı konut işlemlerinde oldukça kolaylık sağlayabilmektedir.
 • Daha az enerji tüketmesinin yanında sera gazı salınımını oldukça azaltabilmektedir. Aynı zamanda geri dönüştürebilir bir yapısı bulunmaktadır.

Günümüzde sıklıkla kullanılan konteynerlerin avantajları bu şekildedir.

Konteyner Tuvalet Nedir?

Konteyner tuvalet; inşaat alanları, kamplar, festival ve etkinlikler, konteyner kentler gibi geçici ihtiyaçların olduğu alanlarda kullanılan bir taşınabilir tuvalet ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu tür tuvaletler, taşınabilir bir konteyner içinde yerleştirilmiş bir tuvalet sistemidir. Bu tuvaletler, genellikle insanların ihtiyaçlarını karşılamak için kullanabilecekleri bir tuvalet bölümü ve ellerini yıkayabilecekleri bir lavabo bölümünden oluşmaktadır. Bazı konteyner tuvaletlerde, tuvalet bölümünde bir lavaboda bulunmaktadır. Kullanımı kolay ve bakımı kolay olan birçok farklı tiplere sahiptir. Kimyasal tanklı sistemlerin yanı sıra basit su drenaj sistemine de sahiptir. Bazı konteyner tuvaletler ortak depolar sayesinde de daha büyük bir konteynere geçiş yapılabilmektedir. Bu ürünler, geçici bir ihtiyaç olduğunda çabuk bir çözüm sunar ve genellikle kullanımı kolay ve taşınması da kolaydır. Ayrıca, birçok insanın ihtiyaçlarını karşılayabilme kapasitesine sahiplerdir. Bu sebepten ötürü de istenilen her şekliyle ve çeşitli ihtiyaçlar doğrultusunda tasarımlama işlemleri gerçekleştirilmektedir. Özellikle deprem bölgelerinde oldukça önemi işlere yarayabilmektedir.

Konteyner Ofis

Modüler bir yapıya sahip olmasının yanı sıra standart konteyner boyutlarına sahiptir. Ancak ihtiyaç duyulan akanın büyüklüğüne göre daha özel bir yapıya dönüştürülmektedir. Konteyner ofis, taşınabilir bir yapıya sahip olmaları sayesinde inşaat sahalarında, projelerin tamamlandığı noktalarda ya da yeniden yapılandırılacak alanlarda hızlı ve kolay bir şekilde tüm imkanlar sağlanmaktadır. Bu ofisler aynı zamanda taşınabilir olmaları nedeniyle istenilen yere kolayca nakledilebilir. Taşınabilir olmaları nedeniyle istenilen yere kolayca nakledilmektedir. Kısa süreli kullanımı sağlanacak olan çeşitli ofislerde ve mekanlarda kolaylıkla kullanılabilmektedir. Özellikle inşaat, ofisler ve dükkanlar, perakende ve turizm sektörleri gibi birçok alanda kullanılan taşınabilir modüler yapılan modüler yapılarak taşınabilir ofis mantığı yerleştirilmeye çalışmaktadır.

496 sonuçtan 1-21 arası gösteriliyor

Product Enquiry

Bu ürün hakkında güncel fiyat bilgisi almak için yada kendi projenize özel farklı ölçü ve tasarımları hakkında daha detalı bilgi almak için aşağıdaki formunu doldurunuz. Müşteri temsilcilerimiz sizlere en kısa sürede fiyat teklifini hazırlayıp gönderecekler.