web analytics
Hizmet Saatleri
Pzts-Cuma
08:30 - 18:30
Cumartesi:
09:00 - 13:00

Telefon: 0850 318 43 53
Eposta: info@yuvamkonteyner.com.tr
Adres: Balçık Mah, Organize Cad, No: 24, Gebze, Kocaeli

Kimyasal Atık Konteyneri Nedir?

Fabrikalarda, tesislerde kullanılan kimyasal maddelerin kullanım sonrası atıkları çevresel olarak ciddi tehdit oluşturmak. Aynı zamanda yanıcı ve patlayıcı maddeler oldukları için ciddi güvenlik riskleri oluşturmakta. Sanayi tesislerinin bir gerekliliği olan kimyasal maddelerin muhafazası büyük önem arz etmektedir. Bu gibi durumlar da hem yasal olarak hem de güvenlik amacıyla çözümler bulunmak zorunluluktur.

Kimyasal maddelerin muhafazasında özel çözümler gereklidir. Kimyasal atıkları gelişi güzel bir yere istiflenmesi oldukça tehlikeli ve zararlıdır. Olası bir kimyasal sızıntısında yangın riski ciddi miktarlara çıkar. Ayrıca kimyasalın insan ve hayvan sağlığını ciddi tehdit etmektedir. Sadece canlı sağlığı ile de sınırlı kalmamaktadır. Çevresel tehdit faktörleri de ayrıca mevcuttur.

Kimyasal ürünlerin stoklanması ve muhafazası için neler gereklidir?

Kimyasal ürünlerin stoklanması çok önemli bir hususdur. Sıradan betonarme bir odada istiflenmesi oldukça tehlikelidir. Çünkü olası bir yangın yada patlama riskine karşılık tesisin diğer bölümlerine zarar vermesi muhtemeldir.

Kimyasal atık stoklanması ve saklanmasında en uygun ve başarılı çözüm kimyasal atık konteyner ile muhafaza edilerek stoklanmasıdır. Kimyasal atık konteynerleri, bünyelerinde yüksek teknoloji barındırmaktadır. Aynı zamanda tesis içerisinde fabrika ana binasından uzak, risk oluşturmayan noktalara konumlandırılabilirler. Kimyasal atık konteyneri imalatında tecrübe ve teknoloji çok kritik önem taşır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Denetim Standartlarına uygun Tıbbi, tehlikeli ve Evsel Atık Konteyner İmalatını dünya standartlarında yapmaktayız.

Tibbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği PDF

Kimyasal Atık Konteyneri İmalatında Türkiye’nin En İyi Firması

Yuvam Konteyner Türkiye’nin en büyük kimyasal atık konteyneri imalatçısıdır. Bir çok köklü Türk ve yabancı firma atık konteyneri imalatında Yuvam Konteyner ürünlerini tercih etmektedir.

Yuvam Konteyner, kimyasal atık konteynerinde yüksek kalite ve güvenlik sunmaktadır. Teknik Şartnamelerinde üzerinde imalat yaparak tüm yasal zorunlulukları kolayca aşabilirsiniz.

Yuvam Kimyasal Atık Konteynerlerinin Teknik Özellikleri Nelerdir?

Yuvam Konteyner’in kimyasal atık ürünlerinde genel özellikleri aşağıdaki gibidir. Yasal teknik şartnamesine ihtiyaç olan tüm gereklilikleri yerine getirerek imal etmektedir.

Yanmaz özelliklerde (4 saat boyunca kimyasal tepkimeli yangına direnir)

  • Patlama riskini en aza indirmekte (Olası patlama risklerine karşı akıllı havalandırma sistemi sayesinde yüksek patlama riskini en aza indirmektedir.)
  • Otomatik yangın söndürme sistemli (bünyesinde yer alan hassas sensörlerle en ufak yangın riskine karşı hazırlıklıdır.)
  • Otomatik kepenk sistemine sahiptir. (Yangın riski anında bünyesindeki teknolojik kapanma sistemi sayesinde kepenklerini otomatik olarak kapatır ve alevlerin dışarıya ulaşmasına engel olur.)
  • Zaman ayarlı havalandırma sistemine sahiptir. (Bünyesinde yer alan çift taraflı sensörlü içerideki dumanı hissedebilen zaman ayarlı havalandırma sistemi ile yangının büyümesi engeller ve kontrol altına alınmasını sağlar.)

Kimyasal atık konteyneri projeleri ve çözümleriniz için fiyat teklifi isteyiniz. Konteynerlerimiz TSE, CE ve ISO yanmaz sertifikalarına sahiptir.

Bir yanıt yazın

Product Enquiry