web analytics
Hizmet Saatleri
Pzts-Cuma
08:30 - 18:30
Cumartesi:
09:00 - 13:00

Telefon: 0850 318 43 53
Eposta: info@yuvamkonteyner.com.tr
Adres: Balçık Mah, Organize Cad, No: 24, Gebze, Kocaeli

Afet Acil Durum Konteyneri

Doğal afetler dünyamızın bir gerçeğidir. Doğal afetleri durdurmak elimizde değildir fakat hazırlıklı olmak elimizde olan bir imkandır. Doğal afetlerde hızlı olmak, hazırlıklı olmak büyük önem kazanmaktadır.

Yuvam Konteyner Afet Konteyneri

Yuvam Konteyner doğal afet gibi durumlarda ihtiyaçlarınıza tam çözüm üretecek konteynerler üretmektedir. Üretim teknolojisinde TSE ve ISO standartlarını kullanarak üretim yapmaktadır. Afet konteyneri teknolojisinde Türkiye’nin lider firması olan Yuvam Konteyner sizlerin tüm şartnamenize göre imalat yapmaktadır.

Yuvam Afet Konteynerleri depreme dayanıklı, yanmaya karşı dirençli olarak imal edilmektedir. İstediğiniz özelliklerde fafet konteyneri ihtiyaçlarınız için fiyat teklifi almayı unutmayınız.

Doğal afet esnasında hazırlıklı olmak

Doğal afetlerde acil müdahale ekipleri daima eğitimli ve hazırlıklı olmak durumundadırlar. Hem eğitimlerini tamamlamaları gerekmekte hem de afet anında müdahale edebilecekleri malzemeleri hazırda bulundurmalıdırlar.

Acil durumlarda ihtiyaçları olan ekipman, sağlık malzemeleri ve temel gıda ihtiyaçlarını kolay ve güvenli ulaşım alanlarında hazırda bulundurmalıdırlar. Bu tür afet durumlarında öncelikle acil durum konteynerleri hazırda bulundurulmalıdır. Acil durum konteyneri, sağlam ve dış etkenlere karşı korunaklı olmalıdırlar.

Yuvam Konteyner acil durum afet konteyneri imalatında sizlere tecrübesi ile yıllardır imalat hizmeti vermektedir. Tüm ebatlarda ve teknik şartlarda acil durum konteynerinizi üretmektedir.

Afet Acil Durum Konteyneri Nasıl Olmalıdır?

Acil durum konteynerleri sıradan konteynerlerden farklı özelliklere sahiptir. Su ve toz almaz yapıda olmalıdırlar. Dış etkenlere karşı örneğin, darbelere, su baskınına, hava şartlarına karşı dirençli ve sağlam olmalıdırlar. Afet anında kullanıma gereğinden fazlaca hazır olmalıdırlar. İçerisindeki malzeme yerleşim sisteminin basit ve kolay olması gerekmektedir. Afet anında kapılarının kolay ve ferah biçimde açılması konteynerin kullanımını kolaylaştırmakdır.

Yasal olarak tüm fabrikaların tesis içerisinde acil toplanma alanı bulundurmak ve bu alanda personel ihtiyacını karşılayabilecek boyutta acil durum konteyneri bulundurmak zorundadır. Bu sebeple yasal olarak ve insanı ihtiyaç olarak acil durum konteynerinizi kısa süre içerisinde temin etmeniz gerekmektedir.

Acil Durum Konteyneri Nasıl Konumlandırılmalıdır?

Acil durum konteynerinizi fabrika içerisinde en ulaşılabilir ve tehlikeden en uzak noktasına konumlandırılması gerekmektedir. Özellikle çıkışa yakın noktalar tercih edilmesine dikkat edilmelidir.

Konteynerin yerleştirileceği alanın düzgün ve terazide olması gerekmektedir. Konteyner yapıları terazide olmadığı zaman kapı açılımında sıkışma yapmaktadırlar. Keza kapı sorunları sadece konteynere de özgü sayılmaz. Kapının çok hızlı açılabilmesi için azami derece de konteyner terazisi önemlidir.

Konteynerin kapı ve havalandırma yönü öncelikle tehlike bölgesinin aksi yönünde olması gerekmektedir. Kapı anahtarının güvenlik konusunda sertifikalı her personele dağıtılması önem arz eder. Olası bir anahtar kayıpları karşısında kapı kilidi döküm asma kilitlerden seçilmesi de önemlidir. Keza döküm kilitler çekiç darbeleri ile kolayca kırılabilmektedir. Bu sebeple olası anahtar kayıplarında konteyner içerisindeki afet ihtiyaç malzemelerine ulaşmak birinci öncelik konumuna yükselmektedir.

Acil durum konteyneri siparişleriniz için Yuvam Konteynerden bilgi alınız. İrtibat bilgileri ve örnek afet konteyneri modellerini web sitesinden inceleyebilirsiniz.

https://www.konteynercim.com/kategori/afet-konteyneri

Comments (02)

  1. Günay ERİŞ
    Haziran 13, 2022

    İzmir’ de bulunan iş yerimizin bahçesinde konumlandırmak üzere, 1,5×2 metre ölçülerinde sadece kapısı olan bir acil durum konteynerine ihtiyacımız vardır. İzmir-Gaziemir teslimat şeklinde, fiyat teklifi almak istiyorum.
    Yaklaşık kg bilgisi de alabilirsem sevinirim.

Bir yanıt yazın

Product Enquiry